Kibiwott Kandie با پایان دادن به نیمه ماراتن والنسیا در کمتر از 58 دقیقه رکورد نیمه ماراتن جهان را می شکند


گتی

کیبی ووت کندی کنیایی روز یکشنبه در وال مارسیا در نیمه ماراتن برنده شد و زمان رکورد جهانی نیمه ماراتن را شکست. Candy مسابقه را در 57:32 به پایان رساند تا برنده شود و از رکورد موجود 58:01 که جفری کامورور در سال 2019 به ثبت رساند ، پیشی بگیرد.

Candy بیش از یک دقیقه بهترین عملکرد شخصی خود را شکست و یکی از چهار دونده رکورد قبلی 58:01 بود. Jacob Kiplimo ، Rhonex Kipruto و Alexander Mutiso نیز در کمتر از 58 دقیقه وارد زمین شدند.

به گزارش گاردین ، ​​کندی گفت: “شکستن رکورد توسط 30 ثانیه یک موفقیت بزرگ است و من خوشحالم که کنیا را بسیار خوشحال می کنم.”

تسلط اخیر کندی به نیمه ماراتن در والنسیا محدود نمی شود ، زیرا زمان حضور وی در دو ماراتن راس الخیمه ، پراگ و گدنیا امسال کمتر از 59 دقیقه بود.

در سمت زنان ، جنبسه دیبابا از اتیوپی با زمان 1:04:18 که یک رکورد در این دوره بود ، پیروز شد. وی رکورد جهانی زنان را در مسابقه مختلط ، که در حال حاضر توسط Ababel Yeshane برگزار می شود ، 13 ثانیه از دست داد.

در نسخه کامل ماراتن والنسیا ، ایوانز چبت کنیایی با رکورد 2:03:00 برنده را به پایان رساند. کرز پرز جپچیرچیر در زمان رکورد 2:17:16 در مسابقات زنان پیروز شد.

رکورد جهانی کندی قبل از رسمی شدن در معرض تصویب باشگاه جهانی دو و میدانی قرار گرفت.
منبع: pencil-news.ir

حتما بخوانید:
وقتی لباس زیبای خفته رقابت خوب است