چرا سازمان دهندگان پارکور می خواهند IOC این ورزش را از بازی های المپیک 2024 پاریس رد کند


برای بسیاری از ورزشکاران در سراسر جهان ، بالاترین افتخار است که نماینده کشورشان باشد زیرا آنها در ورزشی که برای تمام زندگی خود آموزش دیده اند ، برای کسب مدال المپیک رقابت می کنند. اما به لطف تجربه ضعیف مدیریتی ، گروهی از ورزشکاران هستند که فرضیه فوق را رد می کنند و می خواهند المپیک کاملاً ورزش آنها را نادیده بگیرد: دوندگان پارکور.

پارکور زمین روز سه شنبه از اعضای کمیته بین المللی المپیک خواست به دلیل آنچه توسط “فدراسیون بین المللی ژیمناستیک” (FIG) “تصاحب خصمانه” توصیف شده است ، اضافه کردن یک مسابقه خیابانی به سبک مانع به بازی های المپیک پاریس را رد کنند.

به نقل از آسوشیتدپرس ، در اینجا صحبت های مدیر عامل این گروه در مورد اقدامات اولیه FIG برای قرار دادن این ورزش در زیر گروه خود است.

“آنها كاملاً ورزش ، تمامیت ، تاریخ آن ، اصل آن ، اصالت آن را هضم می كنند. آنها می خواهند آن را كدگذاری كنند ، می خواهند از آن درآمد کسب كنند. این مربوط به پول ، نفوذ ، قدرت ، كنترل است. مربوط به داشتن جایگاه است. روی میز.”

ترس دیگر این است که این ورزش به گونه ای تحریک خواهد شد که دیگر سرگرم کننده نباشد – فلسفه این ورزش از نوع “بازی” است ، اما بیشتر در مورد دیدن افرادی است که می توانند خطرناک ترین جمعیت را ایجاد کنند. و بدلکاری های قضایی. برای آنچه ارزش دارد ، FIG استدلال می کند که این جایزه ای برای خطر نخواهد داشت و این سازمان به سادگی می خواهد زیرساخت هایی را برای کمک به رشد ورزش فراهم کند.

مبارزات سالها پیش امروز با آخرین نامه سرگشاده از پارکور زمین به IOC ادامه دارد. آنها از IOC خواستند تا تصدیق کند که متخصصان در مورد چگونگی اجرای این ورزش با سازمانهای خارج از FIG کار می کنند و با گروههایی مانند Parkour Earth همکاری می کنند تا این ورزش برای آمادگی بهتر المپیک آماده شود. آنها همچنین می خواهند از این نبرد به عنوان سکوی پرشی استفاده کنند تا سایر ورزش های آینده را در المپیک بگنجانند.

در همین حال ، FIG می خواهد پارکور را به بازی های المپیک 2024 در پاریس ، زادگاه پارکور ، اضافه کند.

IOC در شکل فعلی خود نمی خواهد از 10.500 ورزشکاری که شناسایی کرده است ، فراتر رود ، که ممکن است به اضافه شدن یک ورزش جدید با کراس اوورهای زیاد در سایر مسابقات نیاز داشته باشد. با این حال ، FIG پیش از این با اولین قهرمانی پارکور جهانی که در مارس 2021 در هیروشیما ژاپن برگزار شد ، در کنترل این ورزش گام برداشته است.
منبع: pencil-news.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>