چرا برخی از باخت تیم ملی خوشحال شدند؟ – تابناک


به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، در حالی که برخی انتظار داشتند تیم ایران در جام جهانی 2022 آمریکا را شکست دهد و به مرحله بعدی مسابقات صعود کند، عده ای از باخت این تیم مقابل آمریکا خوشحال شدند.

امیرعلی ابوالفت، کارشناس مسائل بین الملل و آمریکا در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به خوشحالی عده ای از باخت تیم ملی کشورمان مقابل آمریکا نوشت: اول اینکه خوشحالند که کشورشان توسط خارجی ها تحریم شود. بعد از باخت کشورشان برای خارجی ها خوشحال می شوند. سپس از هجوم بیگانگان به کشورشان شادی می کنند. آنها احتمالا از کشتن شهروندان کشورشان توسط خارجی ها خوشحال می شوند. بعد از آن خوشحال می شوند که کشورشان توسط بیگانگان تجزیه می شود.

وی پس از انتشار تصاویری از همدردی و همراهی بازیکنان آمریکایی با بازیکنان ایرانی در پایان بازی نوشت: حتی بازیکنان تیم ملی فوتبال آمریکا که 100 دقیقه برای پیروزی مقابل ایران دویدند، سعی کردند از آنها دلجویی کنند. بازیکنان ایران بازیکنان تیمی هستند که سخت ترین ها را پشت سر گذاشتند. آنها با فشارهای سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی از سوی کشور خودشان، آمریکا و سپس رفتار برخی از ایرانیان مواجه شدند!

ملی پوشان کشورمان قبل از عزیمت به قطر با فشارهای سیاسی و تبلیغاتی زیادی در داخل و خارج کشور به ویژه از سوی رسانه های خارجی مواجه شدند تا جایی که در اولین بازی خود مقابل انگلیس این فضا کاملا بر بازیکنان حاکم شد. تیم قابل مشاهده بود. اما این تیم در بازی دوم مقابل ولز قوی‌تر و منسجم‌تر بازی کرد که نتیجه آن پیروزی 2-0 مقابل ولز بود. ایران در بازی سوم فقط به یک تساوی یا یک برد برای صعود به مرحله یک هشتم نیاز داشت اما با وجود عملکرد تیمی خوب و تقریبا قابل قبول، ایران یک بر صفر مغلوب آمریکا شد و از جام جهانی حذف شد.

حتما بخوانید:
مزایا و عوارض لیفت لب

دیدگاهتان را بنویسید