معرفی بیمه شخص ثالث چرا بیمه

ماده۶۶ ـ از تاريخ لازم الاجراء شدن اين قانون، «قانون تصحیح ضابطه بيمه مسؤوليت مدني دارندگان وسايل نقليه موتوري زميني در درمقابل فرد ثالث مصوب ۱۳۸۷» نسخ مي شود. هرگونه نسخ يا تصحیح مواد اين قانون بايد صريحاً در قوانين بعدي قيد شود. تبصره۲ـ عدم اعلام مراتب طرح دعاوي دارای ارتباط اصلی حوادث رانندگي موضوع اين قانون حسب مورد به بيمه گر مربوط يا صندوق يا عدم ابلاغ رأي به آنها مستوجب مجازات انتظامي مرتبه سه مورد قضیه ماده (۱۳) ضابطه ارزیابی بر اخلاق و رفتار قضات است. تبصره ـ عدم اجراي اين ماده مستوجب مجازات انتظامي مرتبه سه مورد قضیه ماده (۱۳) قانون چک بر اخلاق و رفتار قضات مصوب ۱۷/۷/۱۳۹۰ براي متخلف است. بيمه مركزي مكلف هست با رعايت مفاد ماده (۵۶) اين قانون دیتاها مربوط به بيمه طومار و بيمه گذاران را به نحوي در اختيار قوه قضائيه قرار دهد كه امكان دسترسي مراجع قضائي براي بررسي اصالت بيمه طومار وجود داشته باشد.
تبصره۳ـ صندوق مكلف می باشد هر شش ماه يكبار گزارش عملكرد خویش را به كميسيون اقتصادي مجلس ارائه كند. تبصره۵ ـ شركتهاي بيمه موظفند در چهارچوب ضوابط مربوط نسبت به اعطاي تخفيف به رانندگاني كه دوره هاي آموزشي رانندگي ايمن و كم خطر را سپري نموده و برنده به اخذ گواهينامه مربوط شده اند، اقدام كنند. آيين طومار مربوط به اين تبصره به پيشنهاد بيمه مركزي و نيروي انتظامي به تصويب هيأت وزيران مي رسد. دستگاههاي ذي ربط مجازند مسؤوليت كاركنان خويش را در قبال مسؤوليت هاي موضوع اين ماده از محل اعتبارات جاري و تملك دارايي هاي سرمايه اي زیر اختيار، بيمه كنند.
داشتن بیمه نامه شخص ثالث به جهت دارندگان تمامی وسایل نقلیه موتوری (اعم از موتورسیکلت، سواری، مسافری و بارکش) تحمیلی است و هدف از آن، حمایت از افراد زیان دیده در حوادث رانندگی است. بدین ترتیب مهم توسعه و گسترش و تعمیم بیمه فرد ثالث، سرمایه‌گذاری در حوزه فعالیتهای درمانی و ساخت بیمارستان و درمانگاه تشویق می شود که همین دستور خویش موجب افزایش گنجایش درمانی مرزو بوم و تسهیل درمان مصدومین و بیماران می‌گردد. ۲- خسارت‌های مالی کمتر از دست‌کم پوشش بیمه شخص ثالث(۱۶ میلیون تومان)، نیازی به دریافت کروکی پلیس برای اخذ ضرروزیان بیمه ندارند. پس از استعلام وضعیت بیمه شخص ثالث گم‌ شده بوسیله کمپانی بیمه در آیتم تعداد کوپن‌‌های استفاده‌ شده، و تعداد سال تخفیف، موقعیت کوپن‌‌ها در گواهی درج می‌شود. در صورتی‌ که آن گاه از اخذ گواهی، بیمه‌گذار در رخداد رانندگی مقصر شناخته شود و بخواهد از بیمه شخص ثالث خویش استعمال کند هم باید مدرک را به کمپانی بیمه یا نمایندگی بیمه ارائه دهد تا حالت به‌ روز‌ شده استفاده از بیمه‌نامه روی آن درج گردد.
شرکتهای بیمه اهمیت دقت به دست کم و حداکثری که بیمه مرکزی گزینش نموده، پولی را به تیتر حق بیمه انتخاب میکنند. علت تفاوت حق بیمه شرکتهای گوناگون تخفیفهایی هست که بعضی شرکتها به جهت جلب راضی بودن خریدار در نظر میگیرند. شرکت ها بیمه فقط میتوانند تا 2.5 % برای مشتریانشان تخفیف نظر نمایند و به جهت تخفیف عمده باید از بیمه مرکزی مجوزهای حتمی را بگیرند. بیمه مرکزی کلیدی توجه به تراز توانگری مالی شرکتها، وضعیت عمومی بازار و محافظت رقابت فی مابین موسسات بیمه، جواز را صادر میکند. اما اساسی وجود تخفیفها ،حق بیمه نباید کمتر از حداقلی که بیمه مرکزی تعیین نموده، شود. در صورتی که خودروی شما در مدت ‌بیمه‌نامه مبتلا اتفاق نشده باشد شرکت بیمه مکلف می باشد به تعداد سال‌های عدم به کارگیری از بیمه ثالث به بیمه گزار تخفیف دهد.

  • همچنين دستکم مبلغ بيمه مورد قضیه اين ضابطه در بخش ضرر مالي معادل دو و نيم % (۵ /۲%) تعهدات بدني است.
  • اطلاعات فردی خودتان به تیتر بیمه گذار، داده ها مورد نیاز صدور بیمه طومار به یار طریق اخذ بیمه طومار را وارد کنید.
  • کلیه فرآیندهای بیمه در همین سامانه زیر حیث کارشناسان مجرب این شرکت انجام می‌شود.
  • هزينه معالجه نيز در حالتی‌که مشمول قانون ديگری نباشد، جزء تعهدات بيمه موضوع اين ضابطه خواهد بود.
  • همان طور که از جدول فوق پیداست سال های عدم ضرر و جور خودرو نیزدر تعیین ارزش بیمه شخص ثالث در سال 97 هم مانند سال های گذشته تاثیر گذار بوده است.

همچنین پیش‌بینی‌شده هست که راهنمایی و رانندگی دیتاها رانندگان را در قالب شماره پلاک در اختیار شرکت‌های بیمه قرار می‌دهد و شرکت‌های بیمه بر اساس سوابق تخلفات راننده اقدام به انتخاب مقدار حق بیمه می‌کنند. این موضوع قطعاً ضابطه کلی بیمه مرکزی خواهد بود و بر بر روی نرخ بیمه فرد ثالث بیمه ایران، البرز، آسیا و… تأثیر خواهد گذاشت. اطلاعات مرتبط مهم شیوه سرویس ها رسانی در محل سکونت بیمه گزار، مدارک مورد نیاز، حق بیمه و میزان پوشش دهی خدمات و بقیه موردها بوسیله کمپانی بیمه به جهت تسهیل روند تصمیم گیری و مبتنی بر نیاز و شرایط درخواست کننده تاثیرگذار می باشد. حیاتی همین وجود بسیاری از شرکت های ارائه دهنده سرویس ها بیمه شخص ثالث مهم اعمال تخفیف (حداکثر تا دو و نیم درصد) بر روی نرخ های تعریف‌و‌تمجید شده از سوی بیمه مرکزی کارایی دارند از لحاظ هزینه بهترین نوع خدمات بیمه فرد ثالث را به مراجعین ارائه نمایند. بسته به نیاز بیمه گذار مدت زمانه معتبر بیمه شخص ثالث می تواند به صورت سالانه، ماهانه و روزانه باشد که این تنوع در مدت دوران اعتبار توان تصمیم گیری بیشتری را در اختیار بیمه گذار قرار میدهد. بعضا از کمپانی های بیمه محدوده وقتی مشخص و به طور نمونه فقط یکساله یا این که 6 ماهه را در لحاظ می گیرند در حالیکه شما دارای خریداری آنلاین بیمه فرد ثالث می توانید بر حسب نیاز خود مدت زمان دارای بیمه را گزینش نمایید.
جلوگیری از سرقت صندوق عقب یا سرقت بقیه قطعات خودرو، به کارگیری از جی پی اس است. ردیاب در‌صورت وارد شدن ضربه به خودرو، یا این که خروج از محدوده جغرافیایی مشخص و معلوم شده، به مالک هشدار می‌دهد. در صورتی که به شکل اتفاقی اتومبیل اساسی دو بیمه نامه باشد، بیمه نامه دوم ابطال می­شود. خسارت­‌های ناشی از حوادثی که در خارج از مملکت حادثه می‌افتد مگر این‌که در بیمه‌نامه به نحو دیگری توافق شده باشد. هر مدل دیه یا این که ارش ناشی از صدمه یا این که شکستگی، نقص‌عضو، از کار‌افتادگی (جزئی یا کلی – موقت یا این که دائم) که در حادثه‌ی رانندگی صورت بدهد مشمول این بیمه‌­نامه می‌باشد. ماده۶۱ ـ هركس کلیدی انجام اعمال متقلبانه مانند صحنه سازي صوري تصادف، تعويض ماشین يا ايجاد ضرر و زیان عمدي، وجوهي را بابت خسارت دريافت كند، به حبس تعزيري سکو شش و جزاي نقدي مساوی دو برابر وجوه دريافتي محكوم مي شود.
با تغییر قانون بیمه فرد ثالث تخفیفات تا حدودی کمتر یافت و زمان هفت ساله برای دریفت سقف تخفیفات به 14 سال ارتقا پیدا کرد. به این رخ که به ازای هر سال عدم به کار گیری از بیمه طومار 5 درصد تخفیف عدم زیان ارائه می‌شود. هر تعدادی که اساسی تغییر و تحول قانون بیمه فرد ثالث تخفیفات اضافی بر عدم خسارت تقلیل یافت و به میزان 2.5 % قرار گرفت.

حتما بخوانید:
مقاوم سازی ساختمان

۶- برابری دیه زن و مرد در خرید کردن بیمه

منظور از ضرروزیان مالی هر گونه ضرر و زیان مستقیمی می باشد که در اثر حوادث مشمول بیمه به اموال و شی ها زیر مالکیت یا تصرف قانونی اشخاص وارد شود. نیکی ، فقط در رخ فروش قطعی وسیله نقلیه میتوان تخفیف ها را حذف و به بیمه نامه وسیله نقلیه دیگر منتقل کرد . یعنی حتی در صورتی که یکسری سال، بیمه طومار را تمدید نکرده باشید، جریمه دیرکردتان تنها به جهت یک‌سال چک کردن می‌شود. ضریب کهنگی به این معنی که در صورتی که سن خودروی‌تان عمده از ۱۵ سال باشد، به ازای هر 1سال می بایست ۲% عمده پرداخت کنید. برای مثال اگر خودروی‌تان ۲۰ ساله باشد، بایستی ۱۰% (پنج تا ۲%) به مبلغ بیمه نامه‌تان افزوده شود.
عمومی
البته به گزارش همین سایت یک پوشش هم برای خسارت‌های جانی راننده مقصر اتفاق داراست که به آن بیمه حوادث راننده گفته می شود و همراه بیمه طومار فرد ثالث صادر می‌شود. مبلغ این بیمه نامه هر ساله دارای توجه به نرخ دیه و دست اندرکاران دیگری نظیر مدل ماشین، سال ساخت، کاربری، سال های تخفیف، ضرر و … گزینش می شود. بیمه ثالث در سال 98 نیز مانند بخش اعظمی از سال های گذشته با ارتقا نرخ یار بوده است. مبلغ دیه در سال 98 در ماه های غیر حرام 270 میلیون تومان و در ماه های حرام 360 میلیون تومان است.

۷- استعلام بیمه شخص ثالث اهمیت پلاک خودرو

تخفیف بیمه فرد ثالث جمهوری اسلامی ایران به جهت سال های هدم تخفیف نیز طبق درصدهای فوق می باشد. تبصره ۲- مسوولیت دارنده وسیله نقلیه در تحصیل بیمه‌نامه مسئله همین قانون مانع از مسوولیت شخصی که اتفاق منسوب به فعل یا رخنه فعل او است نمی‌باشد. در هر اکنون ضرر وارد شده از محل بیمه‌نامه وسیله نقلیه مسبب حادثه پرداخت می‌گردد.

پژوهشکده بیمه

در اين رخ مالك اتومبیل اصلی ارائه مجوز برطرف کردن توقيف به شركت بيمه از پرداخت جريمه ديركرد بيمه فرد ثالث معاف مي‌شود. البته در بعضي از مواقع اين جريمه‌هاي ديركرد به وسیله بيمه مركزي بخشيده مي‌شود كه اين مسئله از قبل مشخص و معلوم نيست. در صورتي‌كه خودرويي داراي تخفيف عدم ضرر بيمه شخص ثالث باشد در شکل تأخير در تمديد بيمه ‌نامه، تعداد سال تخفيف آن نگهداری خواهد شد. در ميان اشکال طرح‌هاي بيمه‌اي كه از جانب شركت‌هاي متفاوت ارائه مي‌شوند، بيمه شخص ثالث همچنان پرمخاطب‌ترين دسته بيمه است. سوای شك يكي از دلايل اصلي سهم بالاي بيمه فرد ثالث در بازار ايران، اجباري بودن اين بيمه است. به‌صورتي‌كه در صورتی که وسيله نقليه‌اي پایین اين پوشش نباشد، ممكن هست عواقب جبران‌ناپذيري داشته باشد كه به آن خواهيم پرداخت.
از مثال های شبیه دارای بیمه کارت سبز در بقیه نقاط دنیا می توان به تعدادی آیتم اشاره کرد .بیمه کارت زردرنگ و کارت قهوه ای در آفریقا و کارت نارنجی در کشور های عربی ویا کارت آبی در ناحیه آسه آن و طرح کارت سپید اکو در حیطه اکو که در اکنون اجرایی شدن است . مطابق قانون بیمه فرد ثالث دست کم تعهد ضرر و زیان مالی ۲/۵ بهینه سازی سایت برای گوگل دیه یک مرد مسلمان در ماه حرام است در سرانجام هر سال این عدد دارای توجه به تغییرات مقدار دیه ارتقاء می یابد . حق بیمه اساس هر ساله به وسیله بیمه مرکزی به بقیه کمپانی های بیمه ابلاغ میشود. مبلغ دیه کامل انسان در ماه حرام گزینش کننده حق بیمه و تعهدات شرکت بیمه به جهت خسارات جانی و مالی است. در سال 1400 دیه انسان تام در ماه عادی 440 میلیون تومان و در ماه های حرام 660 میلیون تومان میباشد.

انتقال تخفیفات بیمه فرد ثالث به فرد دیگر

با عضویت در خبرنامه خرید بیمه ارزان 724 از به روزترین رویدادها و خبر‌ها بیمه شخص ثالث به کمک راه های ارتباطی ما باخبر شوید. واجب هست این نکته را نیز در لحاظ بگیریم که به جهت ماشین های بالای 15سال هم بعلت فرسودگی وسیله نقلیه و افزایش ریسک اتفاق ,حق بیمه افزایش میابد. هرگونه زخم و جراحتی که شخص یا افراد حاضر در حادثه را به نوعی درگیر کند در گروه خسارت های بدنی قرار می‌گیرد. هزینه‌های دارای ارتباط اهمیت درمان و رجوع تندرست همین افراد به عهده‌ی شرکت بیمه است.
به طور کلی به هنگام پیدایش واقعه جبران هرگونه ضرر مالی و جانی وارد شده به افراد ثالث به عهده بیمه شخص ثالث است. در نخست شخص بایستی بداند که بیمه‌نامه شخص ثالثش از کدام شرکت بیمه صادر شده است. ممکن میباشد بیمه‌گذار خودروی خویش را دارای بیمه ‌ثالث خریداری کرده باشد و یا این که به هر برهان دیگری فراموش کرده باشد که کمپانی بیمه‌گر ماشین کدام شرکت است.
زمانی که به جهت تمدید بیمه نامه مبادرت ‌می‌کنید شرکت بیمه در صورت عدم اخذ خسارت، تخفیف در لحاظ ‌می‌گیرد که به ازای هر سال ۵ درصد به تخفیف بیمه طومار طولانی تر ‌می‌شود. طبق کلیدی قانون برنامه ششم بسط و حساس اعتنا به طریق رانندگی رانندگان به صورت اندک خطر و یا این که لبریز خطر از ابتدای سال 98 بیمه فرد ثالث به خودرو به راننده تعلق می گیرد. و عواملی زیرا جنسیت راننده ( زن یا مرد بودن ) ، برنا یا این که پیر بودن و همینطور اندک خطر بودن و لبریز خطر بودن راننده در تعیین نرخ حق بیمه تأثیر مستقیمی خواهد داشت و رانندگانی که اصلی رعایت قوانین رانندگی اندک خطر ترین دارا هستند مشمول تخفیفات قابل توجهی خواهند شد.

در بیمه فرد ثالث مراد از فرد ثالث کیست؟

طبق این ضابطه در زمانه خرید کردن خرید بیمه ارزان، بیمه‌گذار بایستی دیتاها گواهینامه اشخاصی که قصد به کارگیری از خودرو دارا‌هستند را در بیمه‌نامه ثبت کند. ۳- بدین ترتیب راننده مقصر در صورتی که فوت کند، مطابق ضابطه تازه بیمه فرد ثالث، کمپانی بیمه بایستی دیه این فرد را به خانواده‌اش پرداخت کند. همینطور چنانچه راننده مقصر در گیر صدمات جرحی شود و آسیب ببیند، کمپانی بیمه موظف میباشد که دیه را به خویش فرد نیز بپردازد.
با خرید کردن ماشین جدید همه اشخاص تمایل دارند تا تخفیفات چندین ساله بیمه ای خویش را به خودروی دیگر منتقل کنند. شخص دارای خرید کردن یک خودروی جدید می تواند کل تخفیفات خویش را بر شالوده شرایط نو بیمه نامه به خودروی تازه منتقل نماید. مهم ارائه مدارک واجب در جهت رفع توقیف به کمپانی بیمه ، از پرداخت جریمه دیرکرد بیمه ثالث معاف می شود. ولی اگرمالکیت اتومبیل تغییرنکرده می باشد تخفیف‌های بیمه‌نامه فعلی برای خودتان میباشد و اگر از بیمه طومار خود در سال قبل به کارگیری نکرده باشید مهم وارد نمودن درصد تخفیف های سال قبل در وبسایت بیمه باما بیمه طومار شما اهمیت تخفیفات تازه صادر خواهد شد. خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است.
در مواردی ممکن است که شخص بخواهد بیمه فرد ثالث خود را به یک فرد دیگر منتقل کند، در همین حالت فرد می تواند همین تخفیفات را به یکی از از اعضای خانواده خویش نظیر مادر و پدر و فرزندان خویش اهمیت طی فرایند رسمی منتقل نماید. پوشش های بیمه ای شما از هنگامی آغاز می شود که تاریخ صادر شدن بیمه طومار جدید شما اهمیت دارای شود و اگر چند روز قبل از انتها مدت دارای بیمه طومار گذشته ، بیمه نامه نو خریداری کرده اید ، اتفاق ای واقعه بیافتد ، شما می توانید از بیمه نامه گذشته خود برای جبران ضرر استفاده نمایید. که به جهت جبران زخم های جانی و صدمه های وارد شده از اتفاق رانندگی به انسان ها می باشدکه شامل دیه فوت، دیه نقص عضو و دیه جرح و هزینه های طبی بوده که ناشی از تصادف وسیله نقلیه باشد. شما می توانید از نحوه موبایل گوشی یا کامپیوتر خویش به راحتی از این سامانه به کارگیری کنید. اهمیت یاری بیمه باما و در کمترین روزگار شما می توانید قیمت، پوششهای بیمه نامه و سطح خدمات شرکت ها بیمه ی متعدد را اهمیت یکدیگر مقایسه و بیمه طومار مورد لحاظ خود را انتخاب و خریداری کنید.

حتما بخوانید:
تسلط و رهبری استیون کاری می تواند سلسله سلحشوران را با کلی تامپسون دوباره نجات دهد

مدت اعتبار بیمه‌نامه

ولی در قوانین نو تمامی خسارات جانی راننده مقصر بوسیله بیمه حوادث راننده پرداخت میشود. مأموران راهنمایی و رانندگی و پلیس روش وسایل نقلیه فارغ از بیمه‌نامه را متوقف و راننده خلافکار را ملزم به پرداخت جریمه می‌کنند. ب) در نهایت با توجه به اولویت ها و نیاز خود،بهترین شرکت‌ ارایه دهنده بیمه شخص ثالث موجود درسایت بیمه ‌دات‌ کام را انتخاب نمایید. نمایندگی پورفرد اصلی سابقه براق بیست ساله افتخار دارد سرویس ها نوین بیمه را به شکل آنلاین و در بستر internet ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی تعیین به تیتر نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برگزیدگان نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت همیشگی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری دائمی خسارت بیمه گذاران می‌باشد. برای انتقال بیمه طومار ، کافی میباشد بیمه گزار پس از فروش و انتقال سند خودرو مهم در دست داشتن اصل بیمه نامه به واحد صادر شدن بیمه مراجعه نماید تا الحاقیه برگشت تخفیف عدم ضرر صادر گردد.
اما هر شخصی می تواند به هر مقدار پوشش مالی که اضطراری داشته باشد را کلیدی توافق شرکت بیمه بر روی بیمه شخص ثالث خود خریداری نماید. همانطور که در بالا گفتیم بیمه شخص ثالث ایراداتی که به جهت راننده پیش میآید را پوشش نمیدهد. به جهت جبران ضرر های جانی راننده مقصر، در کنار بیمه فرد ثالث بیمه حوادث راننده نیز ارائه میشود. دقت کنید که همین بیمه فقط خسارات جانی مربوط به راننده (طبق نرخ دیه ماههای غیر حرام) را جبران می نماید و در درمقابل خسارتهای مالی هیچ پوششی ارائه نمیکند. به جهت پوشش خسارتهای مالی میتوانید بیمه بدنه برای خودروی خود تهیه کنید.

خسارت متناظر

ممکن می باشد شخص قصد داشته باشد که تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه‌ اش را به شخص دیگری انتقال دهد. در همین حالت انتقال تخفیف ثالث فقط در دربین اعضای یک خانواده و فی مابین مادر، پدر و فرزندان امکان‌ پذیر است. تصور کنید، رانندگی شما دارای اتومبیل و یا این که موتورسیکلت سبب ساز بوجود داخل شدن ضرروزیان بدنی و یا این که مالی به جهت افراد دیگر باشد و در آن اتفاق مقصر شناخته شوید، مطابق ضابطه شما در قبال جبران همین خسارت مسئول می‌باشید. 2- وسیله نقلیه شامل کل وسایل نقلیه موتوری زمینی و ریلی شهری و بین شهری و واگن متصل یا غیرمتصل به آن و یدک و كفی (تریلر) متصل به آنان است.
در رخ عدم طرح دعوي به وسیله طرفين در مهلت مقرر نظر ارزياب خسارت، قطعي و ضروری الاجراء است. هزينه ارزيابي زیان براساس تعرفه اي است كه در ابتداي هر سال توسط بيمه مركزي پيشنهاد و به تصويب شوراي عالي بيمه مي رسد. بيمه مركزي مکلف میباشد در صادر شدن جواز ارزيابي ضرر به جور اي عمل كند كه در تمام شهرستان ها متناسب مهم نياز آن شهرستان، ارزياب ضرر و زیان وجود داشته باشد. تبصره۲ـ صندوق مجاز است اهمیت درنظرگرفتن شرايط و وضعيت وقوع حادثه، علت نداشتن بيمه نامه، سوابق بيمه اي مسبب حادثه، وضعيت مالي و معيشتي مسبب حادثه و ساير وضع و اوضاع مؤثر در وقوع رخداد نسبت به تقسيط يا تخفيف در بازيافت ضرروزیان از مسبب حادثه اقدام كند. شیوه بازيافت از مسبب اتفاق حساس رعايت مقررات راجع به طریق اجراي محكوميت هاي مالي و ميزان بازيافت طبق آيين نامه اي هست كه بنا به پيشنهاد هيأت تحلیل صندوق و مجمع عمومي صندوق به تصويب وزير امور اقتصادي و دارايي مي رسد. ب ـ در صورتي كه پرداخت ضرر و زیان به منجر تعليق يا لغو پروانه يا توقف يا ورشكستگي بيمه گر موضوع ماده (۲۲) اين ضابطه باشد به بيمه گر و مديران آن رجوع مي كند.
انتقال دهنده مي تواند تخفيفات مذكور را به وسيله نقليه ديگر از به عبارتی نوع، كه متعلق به او يا وابسته به همسر، والدين يا اولاد بلاواسطه وي باشد، منتقل كند. آيين نامه اجرائي اين تبصره به پيشنهاد بيمه مركزي و تأييد شوراي عالي بيمه به تصويب هيأت وزيران مي رسد. چه در بیمه نامه‌های تازه و چه در بیمه نامه‌های سابق (4 کوپونه) تعداد اخذ خسارت از کمپانی بیمه فارغ از محدودیت در تعداد است. جناب شریف عزیز، بیمه ثالث بیمه طومار تحمیلی هست و به رخ جدا از هم از بیمه بدنه صادر می شود.
ماده۵۹ ـ عدم پرداخت حقوق و دستمزد قانوني صندوق از سوي بيمه گر يا نمايندگي آنان، مصرف درآمدهاي صندوق در غير از موردها مصرح قانوني و همچنين عدم اجراي تكاليف مقرر در مواد (۴۵) و (۴۶) و (۴۸) اين ضابطه علاوه بر تخلف اداري يا انتظامي در حكم دخل و تصرف در وجوه عمومي است. تبصره۴ـ شیوه وصول، تخفيف و يا بخشودگي جريمه موضوع بند (ت) اين ماده به موجب آيين نامه اي هست كه کاسه مدت شش ماه از تاريخ بیان اين قانون به پيشنهاد بيمه مركزي پس از تأييد شوراي عالي بيمه به تصويب وزير امور اقتصادي و دارايي مي رسد. ماده۵۶ ـ بيمه مركزي مكلف هست پیاله مدت شش ماه از تاريخ ضروری الاجراءشدن اين ضابطه ترتيبي اتخاذ كند كه امكان دسترسي به دیتاها مذكور در مواد (۵۴) و (۵۵) اين قانون براي كليه مراجع قضائي، شركتهاي بيمه ذي ربط، نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و صندوق فراهم شود. ماده۳۸ـ هرگاه پس از اينكه بيمه گر يا صندوق به موجب اين ضابطه خسارتي را پرداخت كند و به موجب حكم قطعي، براي پرداخت کل يا بخشي از ضرروزیان مسؤول شناخته نشوند، بيمه گر يا صندوق مي تواند به همان ميزان به محكومٌ عليه حكم قطعي، بازگشت كند. ماده۲۹ـ كليه اختلافات بين صندوق و شركتهاي بيمه كه ممكن هست در اجراي اين قانون به وجود آيد به وسيله هيأتي مركب از دو نفر حقوقدان آشنا اهمیت دستمزد بيمه به تعیین وزير دادگستري و سه کارشناس بيمه به گزینش بيمه مركزي، صندوق و اتحاديه (سنديكاي) بيمه گران هر كدام يك نفر حل و فصل مي شود. ملاك تصميم گيري، رأي اكثريت اعضاي هيأت میباشد و رأي صادرشده حتمی الاجراء مي باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesKamagrasu tesisatçısıBağlama Büyüsüilaclarim.com.trgates of olympus oynaEvde Paketleme İşi İstanbul