برخی از پسران و مردان، در قفسه سینه ی خود بافت چربی زیادی دارند و ممکن است این بافت چربی طوری به نظر برسد که انگار سینهها بزرگ شدهاند. ضخامت بافت طبیعی سینه در مردان، معمولاً کمتر از ۲/۵ تا ۳ سانتیمتر است، ولی در حالت ژنیکوماستی، بافت غدد سینه بزرگ می شود. غده دقیقا زیر نوک سینه متمرکز است، ولی چربی در کلیه مناطق سینه پخش میشود. که بعد از آن اگر حجم چربی مایع زیاد باشد این چربی مایع به راحتی با ساکشن با فشار کم خارج میشود ولی اگر حجم مایع کم باشد نیاز به ساکشن ندارد و توسط بدن متابولیز شده واز بین میرود. این جراحی به مانند جراحی لیپوماتیک از طریق لوله کانولا که بعد از انجام بیهوشی به داخل بافت سینه که هدایت شده و داخل بافت چربی سینه با ایجاد حرکات چرخشی و لرزشی باعث شکسته شدن چربی ها شده و از طریق مکانیزم مکنده کانولا از سینه خارج می شود. بدتر شدن کوتاه مدت متاستاز استخوانی، درد موقت تومور یا استخوان. استروئیدهای آنابولیک و آندروژن ها که توسط پزشکان برای برخی شرایط تجویز می شوند و یا گاهی اوقات توسط ورزشکاران به طور غیرقانونی برای عضله سازی و تقویت عملکرد استفاده می شوند، برای درمان این مشکل موثر هستند.

این مشکل در چه سنی شایع است؟ اغلب افراد فکر می کنند که استروژن تنها یک هورمون زنانه است، اما مردان نیز آن را تولید می کنند، اگر چه میزان آن کم است. از سوی دیگر هورمون استروژن که مسوول رشد جنسی زنانه است، در بدن مردان افزایش می یابد و با برهم خوردن این توازن بافت سینه بزرگ و ملتهب می شود. در حات طبیعی، هورمونهای جنس مخالف به مقدار بسیار کم در بدن زنان و مردان ترشح میشود. ـ این کار به مریض و ذهنیت او نسبت به بیماری بستگی دارد. در مردان جوان، سینه ها معمولاً توسط یکی دیگر از شرایط مانند سرطان کبد و یا ریه، سیروز کبدی، تیروئید پر کار و یا با مشکلات هورمونی، مانند سرطان غده هیپوفیز، غدد آدرنال و یا بیضه ایجاد می شود استفاده از الکل، ماری جوانا، مت آمفتامین و هروئین ممکن است سبب بزرگی سینه ها شود. ژنیکوماستی یا جراحی سینه مردان ، نوعی جراحی سینه است که با هدف درمان بزرگی سینه در آقایان انجام می شود ؛ بزرگی سینه مردان می تواند در هر سنی و به دلایل مختلفی ایجاد شود. ژنیکوماستی می تواند یک یا هر دو سینه را تحت تأثیر قرار دهد و سبب از بین رفتن تقارن سینه ها شود.

تحليل رفتن توده بيضه و ناباروري دو عارضه مهم از عوارض بيماري واريکوسل محسوب مي شود. روشن نيست که چه عاملي باعث تحليل رفتن بيضه ها مي شود اما اختلال در کارکرد دريچه هاي وريدها باعث تجمع خون در بيضه ها مي شود و افزايش فشار وريدها و قرار گيري در معرض سموم درون خون ممکن است باعث آسيب شود. توده بيضه ازلوله هاي سازنده اسپرم تشکيل شده است.هنگامي که اين لوله ها در اثر عاملي مانند واريکوسل آسيب مي بينند، ممکن است بيضه ها نرم شوند و تحليل روند. درمان دارویی ممکن است بتواند بافت اضافی سینه را برطرف کند. اگر دارویی لازم باشد، باید توسط پزشک متخصص غدد بعد از معاینه ی دقیق بیمار تجویز شود. یک قهرمان آمریکایی المپیک به نام جان زیگلر با الهام از این مسئله تصمیم گرفت دارویی شبیه آن را برای ورزشکاران کشورش تولید کند. آبسه پستان (ماستیت): این عفونت در بافت پستان بروز می کند. داروهایی که حاوی آسپیرین هستند نباید مصرف شود مگر اینکه پزشک تجویز کند. داروهایی که برای نارسایی قلب و فشار خون بالا مصرف میشوند . برخی داروهایی که بدون نسخه فروخته و مصرف میشوند، داروهای غیر قانونی، برخی داروهایی که برای افزایش حجم عضله و دوپینگ استفاده میشوند، برخی تومورها و بیماریها می توانند موجب بزرگی سینهها شوند.

دلایل بزرگ شدن سینه ها در مردان:بزرگ شدن سینه در مردان به تدریج به امر رایجی تبدیل میشود که البته در بسیاری موارد طبیعی بوده و به دلایل مختلفی ممکن است رخ داده باشد.یکی از دلایلی که باعث بزرگی سینه ها در مردان است بزرگ شدن غدد پستان یا افزایش بافت چربی در اطراف سینه است .البته در خود غدد هیچگ.نه تغییری رخ نداده است. در پسران نوجوان، ژنیکوماستی توسط تغییرات هورمونی دوران بلوغ ( 25 درصد موارد ) ایجاد می شود ژنیکوماستی در بسیاری از پسران در ابتدا بلوغ یا میانه بلوغ رخ می دهد این معمولاً در عرض 6 ماه تا 2 سال از بین می رود. ژنیکوماستی معمولاً در اثر تغییرات هورمونی، در هنگام بلوغ و یا در طی افزایش سن رخ میدهد. فیزیولوژی آن پیچیده بوده و علت آن مادرزادی یا اکتسابی می باشد.علت این حالت کم شدن تاثیر هورمون مردانگی است که ممکن است از مصرف بعضی داروها مانند بعضی داروهای قلبی یا گوارشی یا اعصاب و گروهی از هورمون های مورد استفاده در بدن سازی یا کم کاری تیروئید یا نارسایی کبد و کلیه ایجاد شود . بزرگ شدن سینه در مردان حالتی است که به آن “ژنیکوماستی” Gynecomastiaگفته میشود.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از جراحی ژنیکوماستی در کرمانشاه دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر