مایک تایسون ، روی جونز جونیور ، آماده است تا یک بار دیگر دستکش بوکس خود را بپوشد و به میراث خود اضافه کند


در هر سال تقویمی دیگر ، مسابقه سنگین وزن شنبه بین مایک تایسون و روی جونز جونیور مانند یک آخرالزمان زامبی احساس می شود. و با این حال ، خوب یا بد ، این به نوعی با دوره سال 2020 برابر است.

قهرمانان افسانه ای بوکس یک بار دیگر دستکش های خود را در یک مرکز خالی استپلز در لس آنجلس به مدت هشت دور با پرداخت هزینه برای تماشای آن گره می زنند ، که این امر باعث دلتنگی زیاد است ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که ارزش این سرگرمی به قیمت مناسب باشد.

دلیل اصلی چنین عدم اطمینان نگرش دقیق کمیسیون ورزش کالیفرنیا نسبت به برگزاری این رویداد است.

با توجه به سن ترکیبی دو جنگنده 105 ساله و این واقعیت که تایسون 54 ساله (50-6 ، 44 ناک اوت) 15 سال است که به طور حرفه ای جنگ نکرده است ، موقعیت احتیاطی CSAC منطقی است. اما همچنین باعث سردرگمی هم برای جنگنده ها و هم برای مشتریان بالقوه شد.

مدیر عامل CSAC ، اندی فاستر ، در مورد مجموعه مقررات توافق شده ، از جمله دستکش بزرگتر (12 اونس) و دور دو دقیقه مصمم است ، اگرچه مسابقه بدون کلاه برگزار خواهد شد. با این وجود اصرار فاستر این است که هیچ برنده ای وجود نخواهد داشت و به هر مبارز اجازه داده نمی شود که به یک حذفی برود که با اهداف پیش فرض هر ورزشکار مخالفت کند.

جونز در یک کنفرانس تلفنی در ماه اکتبر برای تبلیغ این مبارزه گفت: “چه کسی با مایک تایسون افسانه ای بزرگ وارد رینگ می شود و فکر می کند این نمایشگاه است؟” “دوازده اونس دستکش و فاقد چرخ دنده و فقط یک نمایشگاه است؟ بیا ، واقعی باش. چه کسی آماده رویارویی با یکی از خطرناکترین ضربه های حذفی تاریخ بوکس می شود و برای یک مبارزه واقعی آماده نمی شود؟”

جونز (66-9 ، 47 ناک اوت) ، که اخیراً در سال 2018 به عنوان یک حرفه ای فعال بود ، بارها در طی مصاحبه ها گفته است که او نه تنها برای حذفی می رود ، بلکه آماده جنگ برای زندگی در رینگ است. در برابر تایسون که مسلماً پیرتر است باید او را احضار کند.

نمی توانید بوکس و MMA کافی بدست آورید؟ از جدیدترین های هنرهای رزمی دنیای هنرهای رزمی از میان بهترین های این تجارت کسب کنید. با لوک توماس و برایان کمبل در Morning Kombat مشترک شوید برای بهترین تجزیه و تحلیل و اخبار دقیق ، از جمله بررسی کامل تایسون در مقابل جونز در زیر.

فاستر علناً با چنین ادعاهایی مخالفت كرد و گفت كه این جنگ فقط برای سرگرمی بوده و در اولین نشانه خونریزی متوقف خواهد شد. وی همچنین موضع قبلی خود را تکرار کرد ، و اصرار داشت که این رویداد نمی تواند شدیدتر از “مبارزه سخت” باشد.

تایسون گفت: “گوش کن ، من نمی دانم که یک نبرد واقعی چیست.” “شما مایک تایسون و روی جونز را دارید. من برای جنگ می آیم و امیدوارم که او برای جنگ بیاید. این تنها چیزی است که شما باید بدانید.”

حتما بخوانید:
نظرسنجی مربیان - 25 نفر برتر: A&M تگزاس با پرش از فلوریدا ، پنج نفر برتر فوتبال دانشگاه را شکست

این واقعیت که هر دو شرکت کننده با کمال میل با محدودیت های اعمال شده در این رویداد مخالفت کردند ، می تواند به ایجاد فریبی در مورد تبلیغات وحشتناک کمک کند. اما موضع قاطع کمیسیون همچنین می تواند هر گونه امید به هیجان بی پروا را از بین ببرد و فشار زیادی را بر دوش داور انتصابی ری کرونا فشار دهد.

در هر صورت ، WBC مطمئناً شلیکی را برای اتصال مارک خود با نبرد از دست نداد و اعلام کرد که هر دو جنگنده عنوان تشریفاتی “Front Line” را که در جلوی کمربند با “Black Lives Matter” تزئین شده است ، به خانه می برند. رئیس WBC ، مائوریسیو سلیمان ، بوکسورهای باسابقه ای را نیز کریستی مارتین ، وینی پازینزا و چاد داوسون به عنوان داور منصوب کرد ، هر یک از آنها یک برنده را انتخاب می کنند ، اگرچه فاستر بعداً گفت که این سه نفر از راه دور فقط در یک نقش تشریفاتی انجام نمی دهند. درج دایره به دایره.

سپس این سوال پیش می آید که چرا ما این کار را می کنیم؟ از نظر تایسون ، این به دلایلی بسیار فراتر از پول است ، به خصوص با توجه به اینکه او قول داده است کیف خود را به امور خیریه اهدا کند.

تایسون ادعا می کند که اضافه وزن پیدا کرده و مجبور شده است دوباره از همسرش فرار کند. چرخش ناگهانی به سالن ورزشی باعث جنبه رقابتی و اعتیاد آور تایسون شد. ناگهان روحیه جنگندگی و عشق به ورزش بازگشت که در نیمه دوم حرفه تایسون فاقد آن بود.

“[In 2005,] از ترک حلقه خوشحال شدم. می ترسیدم حتی در رینگ باشم. تایسون گفت: “پس من مواد مخدر مصرف می کردم و شخص کاملا متفاوتی بودم.” اما من اکنون آرزو دارم که این کار را انجام دهم. من فقط احساس خوبی دارم من در حال آموزش بودم و یک لامپ در سرم سوخت. “

ابتدا تایسون گفت که به وی این فرصت داده شده است که قهرمان سابق کشتی و MMA باب ساپ باشد. این گفتگو به پیشنهادی برای رویارویی با قهرمان سابق سنگین وزن شانون بریگز تبدیل شد. همانطور که ایده بازگشت تایسون همچنان در حال رشد بود (و سرانجام به همان چیزی گسترش یافت که وی امیدوار بود به یک مجموعه PPV ورزشی با نام “Legends Only League” تبدیل شود) ، سرانجام نام جونز ظاهر شد.

اگرچه جونز 51 ساله پس از کسب عناوین جهانی بین 160 تا 175 پوند در طول دوران شکوفایی خود ، به طور طبیعی کوچکتر از تایسون است ، اما او در سال 2003 با یک بار صعود به دسته سنگین وزن ، جهان را کاملا شوکه کرد تا رئوس مطالب جان را معرفی کند. روئیز و عنوان WBA را اعلام کنید. پیامدهای بعدی منجر به مکالمات مختصری در مورد جونز شد که بالقوه برای پول کلانی با تایسون محو شده روبرو است ، اما این نبرد هرگز به نتیجه نرسید.

جونز گفت: “وقتی به شما زنگ می زنند كه مایك تایسون می خواهد با شما بجنگد ، این موارد در لیست است.” در زندگی هر کجا که می رفتم ، اولین چیزی که یک کودک خردسال از من می پرسید این بود: “هی ، آیا تابحال با مایک تایسون بوده ای؟ “الان لازم نیست بگویم.”

اگرچه فرصت شریک رقص شدن تایسون برای رها کردن جونز خیلی خوب به نظر می رسید ، اما واضح بود که فرصت برای به پایان رساندن حرفه خود با شرایط شخصی یک قرعه بزرگ برای تایسون نیز بود. اگرچه وی در سال 2011 به تالار مشاهیر بوکس بین المللی راه یافت و دارای پاورقی تاریخی مبنی بر اینکه وی جوانترین قهرمان سنگین وزن در تاریخ است ، تایسون سالهای بیشتری را به عنوان یک جذابیت خودتخریبی نسبت به نخبگان قابل قبول گذراند.

سالها پس از بازنشستگی ، تایسون بسیار صریح گفت که چقدر از روزهای جنگ و رفتارش در آن سالها شرمنده است. اگرچه او سرانجام پس از سالها سو abuse مصرف مواد مخدر و الکل بهبود یافت تا در نقش تجاری خود به عنوان بازیگر و ستاره نمایش یک نفره خود مجدداً نام تجاری خود را بازسازی کند ، اما تنها هنگامی که با داروهای روانگردان آزمایش کرد ، بهبودی واقعی یافت و خود را به این مبارزه تسلیم کرد. شما یک شخص هستید

تایسون گفت: “آخرین باری که 215 پوند بودم ، معتقدم 18 یا 17 ساله بودم.” “من واقعاً از همه کارهایی که انجام داده ام خوشحالم و این فقط اعتماد به نفس کامل و عزت نفس است. من بسیار خوشحالم و آماده انجام این کارها هستم.

“طرز فکر من کاملا سعادتمندانه است. این کاری است که من از 13 سالگی در تمام زندگی انجام داده ام. اکنون از هر زمان دیگری رشد یافته ام. هدف من این است که با بهترین نیت در زندگی ام به آنجا بروم و من حریف خود را غیرفعال می کنم. دقیقاً همین است. “

برای جونز که به عنوان مربی و فیلمبردار باتجربه تلویزیونی زندگی دوم موفقیت آمیزی در بوکس پیدا کرده است ، او همچنین نقش خود را جدی گرفته است تا یکبار دیگر آماده شود تا حواسش را پرت کند در چنین شرایط سختی.

جونز گفت: “چگونه می توانید بگویید که در زمانی که ما COVID را تجربه می کنیم و همه با ناملایمات روبرو هستند ، چرا شما نمی خواهید کسی باشید که چیزی به مردم بدهد تا منتظر آن باشند؟” “بنابراین وقتی بزرگترین بدبختی که در درب خانه شما را کوبیده و تلفن شما را به صدا درآورده است ، به دست می آورید ، چگونه می توانید نه بگویید؟”
منبع: pencil-news.ir