قالیشویی در شمال ایران

قالیشویی در شمال تهران

شاید در گذشته تصور غلط مردم نسبت به این که در قالیشویی فرش‌ها بی کیفیت و کثیف شسته می‌شود باعث شده بود اغلب مردم به روش‌های سنتی و دستی برای شستن فرش روی بیاورند. امروزه با مجهز شدن قالیشویی‌ها به بهترین‌ دستگاه‌های اتوماتیک همچنین خدمات‌رسانی عالی و بسیار با کیفیت مردم به استفاده از این روش نوین و مناسب ‌ترغیب شده‌اند. بنابراین در حالی که همه قالیشویی‌ها از امکانات بالایی برخوردار هستند انتخاب قالیشویی مناسب دشوار شده ‌است. در این مطلب قالیشویی در شمال ایران را معرفی خواهیم کرد.

ویژگی های قالیشویی

قالیشویی معتبر در شمال تهران از ویژگی‌ها و مزایای بسیاری برخوردار است. استفاده نکردن از مواد شوینده غیر مجاز، حضور فعال قالیشویی در شمال ایران همچنین برخورداری از سابقه کاری و بکارگیری تجهیزات و لوازم پیشرفته از جمله مزیت‌های قالیشویی می‌باشد.

 قالیشویی باید از هر نظر دارای بالاترین کیفیت و خدمات تخصصی در زمینه ریشه‌زنی، دارکشی، خدمات خشکشویی، رفع سوختگی، رفع پوسیدگی باشد. قالیشویی در شمال ایران دارای  کادر با تجربه همچنین مجهز به بروز‌ترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها  در زمینه شستشوی فرش‌های ماشینی، فانتزی، دستبافت، ابریشمی، موکت، بازسازی می‌باشد.

 سرویس مجزی برای انتقال فرش استفاده از روش‌های مختلف برای شستشو آن‌ها از دیگر ویژگی‌های قالیشویی در شمال ایران است.

خدمات قالیشویی در شمال ایران

در شمال ایران خدمات مختلف قالیشویی ارائه می‌شود. شستشو فرش، تابلو فرش، مبل‌شویی و خدمات ترمیم از جمله مهارت‌ها و تخصص‌هایی است که باید از آن برخوردار بود. سرویس‌های ارائه شده توسط  کارخانه قالیشویی در تمام مناطق شمال ایران فعالیت دارند.

بنابراین می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون محدودیت از خدمات مختلف قالیشویی برخوردار شوید.

تجهیزات و دستگاه‌های قالیشویی

تجهیزات و دستگاه های قالیشویی

دستگاه‌ها و تجهیزاتی که در قالیشویی مورد استفاده قرارمی‌گیرد بسیار پیشرفته و اتوماتیک هستند که قادر خواهند بود انواع فرش و موکت را شستشو داده و بدون هیچ نوع آسیب‌دیدگی آن را به مشتری تحویل دهد. چند نمونه از دستگاه‌های موجود در قالیشویی شامل موارد زیر می‌باشد.

·         دستگاه‌های گردگیری تمام اتوماتیک

·         دستگاه‌های ریلی اتوماتیک

·         دستگاه‌های شستشو فرش تمام اتوماتیک

·         دستگاه تصفیه و بازیافت آب

·         دستگاه‌های پرز‌گیر

·         دستگاه‌های خشک‌ کن

هزینه قالیشویی طبق جنس فرش

هزینه قالیشویی قطعا به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر فرش شما از تراکم بالایی برخوردار است شستن آن نیز دشوار‌تر خواهد بود. بنابراین براساس نوع الیاف فرش یا جنس آن شستشو نیز متفاوت است. همچنین با توجه به تفاوت در جنس فرش‌ها برای شستن‌ آن‌ها از روش‌های مختلف استفاده خواهد شد.

تفاوت های شستن فرش به صورت دستی با صنعتی

معمولا تصور این که شستشوی دستی فرش‌ها تمیز‌تر شسته می‌شود  و هزینه کمتری در بر دارد. در خالی که ممکن است با این تصور باعث آسیب رساندن به فرش شوید. در واقع شستشوی مناسب باعث طول عمر فرش‌ خواهد بود. بنابراین چند تفاوت شستن دیتی با صنعتی فرش را بیان خواهیم کرد.

استفاده از شوینده مناسب

شوینده مناسب یکی از مواردی است که هنگام شستشو باید به آن توجه داشت. متاسفانه بیشتر مردم از این موضوع غافل هستند و معمولا طبق تجربه دیگران از مواد شوینده نامناسب برای شستن فرش استفاده می‌کنند. بنابراین استفاده از شوینده‌های مناسب همچنین مقدار مصرف آن برای جلوگیری از آسیب وارد شده به فرش بسیار مهم و اساسی خواهد بود. در نتیجه استفاده از روش صنعتی به جای روش سنتی و دستی  بسیار مناسب‌تر و کیفیت فرش را حفظ می‌کند.

شستشو و آبکشی زیاد

شستن خانگی یا دستی فرش به دلیل نداشتن آگاهی و نحوه استفاده از مواد شوینده و آبکشی آن باعث از بین رفتن بافت و رنگ فرش‌ها شده همچنین زمان بیشتری باید صرف شستشوی فرش شود‌. در حالی که در روش صنعتی علاوه بر صرفه‌جویی در زمان باعث جلو‌گیری از آسیب دیدن فرش شده و با بالاترین کیفیت شستشو صورت می‌گیرد.

خشک کردن مناسب فرش

خشک کردن مناسب فرش

در قالیشویی علاوه بر نحوه صحیح شستشو خشک کردن آن نیس اصولی خواهد بود. در روش صنعتی فرش‌ها را در برابر نور خورشید قرار داده یا با استفاده از دستگاه گرمازا آن را خشک می‌کنند‌. در روش دستی گاهی به دلیل نبود فضا مناسب فرش‌ها به درستی خشک نشده و رطوبت در بافت فرش باقی می‌ماند و در نتیجه به فرش آسیب زده یا دچار پارگی شود.

سخن پایانی

فرش‌ها شاید به نوعی یکی از مهمترین لوازم خانه باشند که نگهداری آن در برابر گرد و غبار یا کثیفی‌ها تا حدی دشوار خواهد بود. امروزه به دلیل با پیشرفت تکنولوژی شستشوی صنعتی فرش با امکانات و کیفیت مناسب که ارائه خواهد داد جایگزین شستن روش‌های سنتی شستن فرش شده و این کار قطعا از مزایای زیادی نیز برخوردار است. بنابراین هنگام نظافت منزل بهترین راه برای تمیز کردن فرش همچنین جلوگیری از آسیب‌هایی که ممکن است هنگام شستشو به آن وارد شود استفاده از روش‌های صنعتی و قالیشویی می‌باشد. بنابراین قالئشویی‌ها با تضمین کیفیت در شستشو و حفظ آن در برابر آسیب‌ها گزینه مناسبی برای نظافت فرش‌های شما خواهد بود. یکی از قالیشویی‌هایی که در شمال ایران با بهترین کادر آماده و ارائه خدمات با مجهزترین تجهیزات فعالیت دارد قالیشویی چشمه است. در این مطلب سعی کردیم یکی از بهترین قالیشویی های شمال را به شما معرفی کنیم و نحوه خدمات رسانی آن را بیان کنیم از همراهی شما تا پایان سپاس‌گزاریم.

منبع : cheshmehh.com

ایندکسر