عطاری آنلاین عطارمارت – فروشگاه اینترنتی محصولات گیاهی

در عصر قاجار نیز در بیشتر محلات، دکانی برای فروش محصولات عطاری وجود داشته است و در آمار دارالخلافۀ تهران بهطور دقیق به آنها اشاره شده است (نک : ص 38، 49، 50، 56). در این دوره، عطاریها بهطور معمول در راستۀ اصلی بازار، در کنار مسجد عطاری نیاوران جامع قرار داشتند. بنابراین ، خوب است که یک فروشگاه با اطلاعات کافی در مورد قوانین و مقررات حاکم بر این کار باز کنید.

از خرید و فروش مواد شیمیایی از فروشگاه عطاری خود ، اکیداً خودداری کنید ، حتی اگر مجوزهای لازم را داشته باشد. در شرایطی که ویروس کرونا باعث شده تا بیشتر امور از راه دور و بهصورت آنلاین انجام شود، عطاریها و فروشگاههای داروهای گیاهی نیز از این پلتفرم استفاده کرده و فروش اینترنتی محصولات خود را راهاندازی کردهاند. داروخانه ها و عطاری های بودند که در دوران باستان با فروش عطر و داروهای گیاهی به مردم خدمت می کردند. اما تنها همین نیست، بسیار پیش می آید که در عطاری ها بروشوری از گیاهان مختلف در اختیار ما قرار دهند یا روی بسته ها اطلاعاتی از گیاهان باشد که در حد دو سطر و ناکافی هستند و اکثر مواقع عطار پاسخگوی سوالات اساسی ما نیست، اما از طریق اینترنت می توان تمام اطلاعات لازم را به دست آورد.

شایع ترین بیماری ها در ایران چاقی ، کاهش وزن ، بیماری های کبدی و قند خون است ، به همین دلیل به عطاری اشاره می شود ، اما امروزه برخی از عطاری ها مانند درمانگران در مورد اینکه بیمار باید کدام گیاه را مصرف کند ، اطلاع می دهند. «عطاری کسادی خاصی ندارد ولی روزهای رونق و جشن یکی ماه های محرم و رمضان است و یکی نزدیک نوروز. بخش تقسیم بندی بذر، گیاه و ریشه با اسامی و شکلهای مشابه نیاز هر عطار جهت اکتساب فن عطاری و تقویت دانش این حرفه بوده و همچنین قسمت اوزان، هرچند در حال حاضر استفاده چندانی از آن نمیشود ولی مفید فایده بوده و آموزش و فراگیری آن ضروری است.

حتما بخوانید:
49ers در مقابل حساب ها: نحوه تماشای NFL آنلاین ، کانال تلویزیونی ، اطلاعات پخش مستقیم ، زمان بازی

کسانی که قصد دارند فروشگاه عطاری را همانطور که در بالا ذکر شد ، افتتاح کنند ، ابتدا باید برای مجوز تجارت بهداشتی اقدام کنند.فروش جایگزین های گیاهی در عطاری بزرگترین اشتباه رایج آنها است. عَطّاری، جمعآوری، ساخت و عرضۀ محصولات خوشبو، دارویی، گیاهی و درمانگری به روش سنتی. اگر به طب سنتی و داروهای گیاهی علاقه مند هستید ، راه اندازی شغل عطاری برای شما مناسب است. علاقه و اعتماد مردم نسبت به طب سنتی روز به روز بیشتر می شود و ملت در حال مبارزه برای داروهای گیاهی هستند ، شغلی که قدیمی و غبارآلود به نظر می رسد ، اما همچنین توسط جوانان به عنوان یک شغل آینده دیده می شود.