[ad_1]

gettyimages-464086188.jpg
گتی ایماژ

رافر جانسون دارنده مدال طلای المپیک روز چهارشنبه در سن 86 سالگی در خانه خود در لس آنجلس درگذشت ، گزارش AP و دوست خانوادگی وی مایکل روت. علت مرگ هنوز علنی نشده است.

جانسون در بازی های المپیک 1960 رم قهرمان ده گانه شد ، یکی از بزرگترین ورزشکاران زمان خود بود و یک انسان دوست بود. این خلاصه شامل یک مسابقات قهرمانی کشور در یک ماده ده گانه و یک مدال نقره در بازی های المپیک 1956 ملبورن است. جانسون همچنین سه بار رکورد جهانی ده گانه را ثبت کرد.

در بازی های پان آمریكا 1955 ، وی در چهارمین اعزام ده گانه خود به مدال طلا دست یافت و ركورد جهان را با 7،985 امتیاز ثبت كرد.

این ورزشکار 6 پا و 3 همچنین به دلیل حمل پرچم ایالات متحده در طول بازی های المپیک 1960 و رعد و برق برای بازی های المپیک 1984 در Memorial Coliseum در لس آنجلس مورد تقدیر قرار گرفت.

وی پس از بازیهای المپیک رم بازنشسته شد و با بازی در فیلمهایی با الویس پریسلی و فرانک سیناترا بازیگر شد. او همچنین به عنوان یک ورزشکار وقت می گذراند.

دستاوردهای جانسون بسیار فراتر از مسیر است. او برای سپاه صلح ، مارس دیمز ، انجمن دیستروفی عضلانی و صلیب سرخ آمریکا کار کرده و مدال UCLA را در سال 2016 دریافت کرده است ، بالاترین نشان برای موفقیت برجسته. در 5 ژوئن 1968 ، جانسون در رابرت اف کندی ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در هتل سفیر بود و به کنترل قاتل خود ، سیرهان سیرهان کمک کرد.

آهنگ UCLA به نام جانسون و همسر 49 ساله اش بتسی نامگذاری شده است.[ad_2]

منبع: pencil-news.ir

ایندکسر