[ad_1]

دیگو مارادونا - بایگانی ورزشی ال گرافیکا
گتی ایماژ

فابریشیو رومانو از CBS Sports تایید کرد ، اسطوره فوتبال دیگو مارادونا در سن 60 سالگی درگذشت. مارادونا با زادگاه خود آرژانتین قهرمان جام جهانی 1986 شد و یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ به حساب می آید ، شاید بهترین گل تاریخ و گل نمادین “دست خدا” که هر دو در یک مسابقه به ثمر رساندند. با ناک اوت در برابر انگلیس در این مسابقات 86.

به گفته وی ، در نتیجه آنچه در گزارشات آرژانتین به عنوان یک مشکل قلبی تنفسی توصیف شده است ، در خانه خود درگذشت کلارین مارادونا اخیراً تحت عمل جراحی مغز قرار گرفته بود.

مارادونا در 30 اکتبر 60 ساله شد.

مارادونا در لانوس متولد شد و در منطقه فقیرنشین ویلا فیوریتو بزرگ شد ، قبل از پیوستن به غول بوکاجونیورز کار خود را در آرژانتین جونیورز آغاز کرد. او در سال 1982 برای بازی در بارسلونا به اروپا رفت و همچنین در ناپولی بازی کرد ، جایی که بهترین سالهای خود را در آنجا سپری کرد و همچنین قبل از بازگشت به خانه در سویا. او قبل از پایان کارش با بوکاجونیورس (1997- 1995) پنج بازی برای نیوول انجام داد.

مارادونا پس از بازی در حرفه بازیگری و مربیگری در تیم ملی آرژانتین به عنوان مدیر تبدیل شد و تا زمان مرگ مربی سالن ورزشی د لا پلاتا بود.

دوران حرفه ای وی با لحظات باورنکردنی در زمین و همچنین موارد ناراحت کننده ، مبارزه با سو abuse مصرف مواد مخدر و مشکلات مالی پر شده است ، اما لحظات بی شماری را برای مردم آرژانتین و علاقه مندان به ورزش به ارمغان آورده است که برای همیشه در خاطر آنها زنده خواهد ماند.[ad_2]

منبع: pencil-news.ir

ایندکسر