دنیا کدام رئیس جمهور ایران را بیشتر دوست داشت؟ – تابناک


به گزارش تابناک به نقل از یورونیوز، محمود احمدی نژاد در سال ۲۰۱۳ و در آخرین سفر خود به عنوان رئیس جمهور ایران به نیویورک، تنها با سران چهار کشور بولیوی، کومور، سنت وینسنت و سوازیلند دیدار و گفتگو کرد.

ابراهیم رئیسی در این سفر با سران هشت کشور دیدار و گفتگو کرد. او با رهبران کشورهایی مانند فنلاند، ژاپن، فرانسه و سوئیس و همچنین با رئیس شورای اروپا، چارلز میشل، گفتگو کرد.

رئیسی در اولین سفر خود به نیویورک با سران سه کشور اروپایی، سه کشور منطقه، یک کشور آسیایی و یک کشور آمریکای لاتین دیدار و گفتگو خواهد کرد.

اما آمارها نشان می دهد که کمتر به رئیس جمهور نسبت به حسن روحانی توجه می شود و تمایل به گفتگو با رئیس جمهور سابق ایران بیشتر است.

روحانی در سال ۱۳۹۲ و تنها چند ماه پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری به نیویورک رفت. وی در این سفر با نمایندگان و سران کشورهایی مانند فرانسه، اتریش، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ترکیه، سریلانکا، تونس، لبنان، عراق، پاکستان، ژاپن، سوریه و همچنین فیجی در مجموع 14 کشور دیدار کرد. کشورها.

روحانی در این سفر همچنین با رئیس شورای اروپا، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و نماینده سازمان ملل در سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در نتیجه، به نظر می رسد که روحانی حداقل از نظر تعداد و همچنین منطقه جغرافیایی بیشتر به رهبران جهان علاقه مند بوده تا رئیس جمهور.

بر این اساس روحانی با سران 5 کشور اروپایی، 5 کشور منطقه و همسایه، دو کشور آسیایی، یک کشور آفریقایی و یک کشور از قاره اقیانوسیه دیدار و گفتگو کرد.

حتما بخوانید:
Taysom Hill در اولین شروع کار خود با شاهکار تاریخی دانته کالپپر مطابقت دارد. شان پیتون از این عملکرد قدردانی می کند

دیدگاهتان را بنویسید