بهترین روشهای ترمیم دندان – دکتر صفورا امامی

از این درمان برای رفع پوسیدگی، ترمیم شکستگی، آسیب سطحی یا لب پر شدن و خوردگیهای جزئی دندان و حفظ زیبایی آن استفاده میشود. اغلب ترکهایی که در اثر ضربه خارجی بر روی مینا ایجاد شدهاند، موجب لق شدن دندان نیز خواهند شد. در این روش در همان جلسه اول مراجعه شما به دندانپزشک، مواد ترمیمی کامپوزیت روی دندان قرار میگیرند بنابراین هم زمان کمتری برای ترمیم دندان صرف میشود هم هزینه آن کاهش می یابد. رزین کامپوزیت مواد همرنگ دندان است که به جای بخشهای از دست رفته دندان قرار گرفته و دندان را پر میکند. در بیشتر موارد حساسیت دندان پس از چند روز یا چند هفته کاهش پیدا میکند اما در برخی افراد تا آخر این حساسیت باقی می ماند به خصوص هنگامی که دندان در معرض سرما قرار میگیرد.

رزین کامپوزیت به صورت لایه لایه در فضای خالی ایجاد شده قرار میگیرد تا دندان پر شود. با کمک دریل دندانپزشکی یا ایر ابریژن (تراش با هوای فشرده) بخشهای آلوده و عفونی دندان برداشته میشوند. گلاس آینومر: از نوع پر کنندهها از مخلوط کردن پودر گلاس سیلیکات و پلی آکریلیک اسید برای شکلگیری یک مادة سخت، کرم رنگ ساخته ترمیم دندان لبخند میشوند.

ترکها، شکستگیهای بسیار ریزی هستند که بدون از بین بردن ساختمان دندان ایجاد میشوند. روکش دندان یا سر پوش دندان سطح دندان را کاملا می پوشانند. بهترین روش برای ترمیم دندان های آسیب دیده در واقع بر اساس شرایط دندان مورد بررسی قرار میگیرد ولی به طور کل می بتوان ایمپلنت گذاری را راهی مطمئن و عمری معرفی نمود. مواد پر کردن دندان یا ترمیم دندان که بر روی دندان ها قرار گرفته اند نیز خود باعث می شوند که پوسیدگی دندان مشخص نشوند.

حتما بخوانید:
کیف پول ارز دیجیتال

یکی از دلایل پر کردن دندان با کامپوزیت این است که در مقایسه به آمالگام بخش کمتری از ساختار سالم دندان تراشیده میشود بنابراین کم تهاجمی تر است. اینله اونله راهحلی بین پر کردن و روکش است و زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که پر کردن کافی نباشد و برای قرار دادن روکش کشیدن یک یا چند دندان سالم ضروری باشد.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم دندان قیمت بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.