انواع لوله های فلزی از نظر آلیاژ ساخت

ساختار نانوتیوب های کربنی چند جداره منحصر به فرد است، آنها در اشکال پیچیده ای وجود دارند و از آنجا که هر نانوتیوب متحدالمرکز می تواند ساختارهای متفاوتی داشته باشد، در توالی های مختلفی وجود دارند. عملکرد و کاربرد آنها نه تنها بر اساس نسبت ابعاد بلکه بر اساس درجه درهم تنیدگی و صاف بودن تیوب ها است که به نوبه خود تابعی از درجه و ابعاد نقص در تیوب ها است. فشار کاری این لوله ها در دماهای 160 و 195 درجه فارنهایت به ترتیب، 70 و 6 psi است.

زانو لوله در برق کشی: از این قطعه برای خم کردن لوله برق و برقراری اتصال بین دو لوله برق با زاویه 90 درجه استفاده میشود. نتیجه این تحقیقات منجر به تولید لوله هایی شده است که در آن­ها خواص لوله های فلزی و پلیمری گنجانده شده­اند و با تلفیق این دو عنصر (فلز و پلیمر) لوله های نسل جدید را بوجود آورده­اند که تحولات جدیدی در سیستم­های لوله ­کشی به ویژه تاسیسات بهداشتی، حرارتی و برودتی بوجود آورده­اند. از بهترین شرکتهایی هستند که انواع لوله را با بهترین کیفیت تولید وزن لوله های بدون درز میکنند.

لوله استیل مانیسمان همان طور که از اسمش پیدا است، هیچ گونه درزی روی آن وجود ندارد و هیچ گونه عملیات جوشکاری برای تولید آن انجام نگرفته است. کار با لوله های اهنی گالوانیزه کمی دقت و مهارت میخواهد چرا که هنگام ساخت این لوله از روکش گالوانیزه یا همان آلیاژ روی استفاده میشود که اگر برای اتصالات آن از جوشکاری استفاده شود حرارت ناشی از دود آن موجب آسیب دیدن دستگاه تنفسی میشود.

حتما بخوانید:
DeMar DeRozan از Spurs می گوید که یک متجاوز را از خانه خود در لس آنجلس بیرون راند

نانو تیوب های چند جداره بدون نقص، منفرد، دارای استحکام کششی عالی هستند و هنگامی که در یک کامپوزیت، مانند ترموپلاستیک یا ترکیبات ترموست ادغام شوند، می توانند استحکام آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. لولههای دیگری نیز وجود دارد که جزو دستههای درزدار و بدون درز قرار نمیگیرند که در ادامه این متن به شرح آنها خواهیم پرداخت. نکته : وقتی که فلنچها درز جوش میشوند نیازی به واشر نیست . لولههای فوق عمدتا برای زهشکیهای سنگین و همچنین خطوط انتقال فاضلاب به قیمت روز لوله بدون درز کار گرفته میشوند. همچنین می توانند لایه بندی منظم یا لایه بندی تصادفی داشته باشند.