افسانه مایک تایسون: پنج نبرد به یادماندنی در زندگی حرفه ای قهرمان سنگین وزن سابق


در یکی از اتفاقات کم احتمالات در بی سابقه سال 2020 ، قهرمان سابق سنگین وزن مایک تایسون روز شنبه در سن 54 سالگی به رینگ باز می گردد. تایسون (50-6 ، 44 ناک اوت) از سال 2005 در حالی که حاضر به ادامه بازی با کوین مک براید هافبک نیست و خواستار پایان کار پر سر و صدا 20 ساله خود است ، در یک مسابقه تحریم شده رسمی مبارزه نکرده است.

این آخر هفته ، با این حال ، تایسون در یک مسابقه نمایشی هشت دوره با روی افسانه بازنشسته روی جونز جونیور (66-9 ، 47 ناک اوت) در Staples Center در لس آنجلس شرکت خواهد کرد.

با توجه به شهرت انکار ناپذیر تایسون در سراسر جهان و احساسات نوستالژیکی که باعث بازگشت غیرمنتظره وی به حلقه شد ، نگاهی می اندازیم به پنج نبرد به یادماندنی که “مایک آهنین” در آنها شرکت کرده است.

جوانترین قهرمان سنگین وزن تاریخ

تقریباً دیوانه وار است که باور کنیم این واقعیت واقعاً اتفاق افتاده است ، اما اتفاق افتاد. تایسون در حالی که فقط 20 سال سن داشت و فقط 20 ماه از فعالیت حرفه ای خود می گذشت ، با اعدام مضاعف قهرمان WBC ، ترور بربیک ، پیشگویی مربی درگذشته خود ، کوس د آماتو را کنار زد. بیابانی که در آن تایسون سریع و قدرتمند پویا ، دشمن بلندتر خود را به دور لنگه سرسام آور فرستاد ، تا حدی تلافی بربیک بود ، که فقط 5 سال قبل شخصیت تایسون ، محمد علی را بازنشسته کرد.

پیروزی در 22 نوامبر 1986 سیزدهم سال تقویمی تایسون بود که به اندازه کافی گیج کننده بود. اما مهمتر از آن ، او دوران جدیدی را در بوکس سنگین وزن اعلام کرد و یک سفر دو ساله شهاب سنگی را آغاز کرد که در آن تایسون بزرگترین ستاره در ورزش آمریکا و همچنین یکی از مشهورترین نام های جهان شد.

نابودی مایکل اسپینکس در 91 ثانیه

طی دو سال از شکست بربیک ، تایسون به ترکیب هر سه عنوان سنگین وزن شناخته شده ادامه داده است. اما برخی از آنها هنوز هم فکر می کردند که مایکل اسپینکس در مسابقات سنگین وزن بهترین بازیکن جهان است ، با توجه به موقعیت خود به عنوان یک قهرمان خط به لطف چندین پیروزی برابر لری هولمز سالها قبل. مسابقه ای که با نام “یک بار و برای همیشه” برگزار شد ، یکی از مورد انتظارترین نبردهای این دهه بود و یک کیف دستی 22 میلیون دلاری را در آن زمان برای تایسون به ارمغان آورد. خوشبختانه برای برگزارکنندگان ، این مبلغ توسط دومی پرداخت نشده است.

حتما بخوانید:
پیش بینی های جام های دانشگاهی: کلمسون در بین شش تغییر سال نو به شماره 2 در پلی آف ، A&M در تگزاس

در تاریخ 27 ژوئن 1988 ، تایسون قبل از نشستن برخی از حاضران در صندلی ها ، یک جفت ناک اوون را زمین زد و چشمانش را به سمت سر اسپینکس چرخاند. متأسفانه ، با توجه به هرج و مرج فزاینده در زندگی شخصی تایسون ، این لحظه او به عنوان یک حرفه ای در کوه خواهد بود. با این حال ، دشوار است تصور شود که کسی سنگین تاریخ باشد که با این نسخه از چنین نیروی ویرانگر برخورد کند.

بزرگترین بی نظمی در تاریخ بوکس

در 11 فوریه 1990 کجا بودی؟ آنها احتمالاً لحظه ای دقیق را به یاد می آورند که فهمیدند جیمز “باستر” داگلاس ، 42-1 ، کاری را انجام داده بود که تا آن زمان احساس غیرممکن بود. با توجه به آنچه اکنون درباره مجموعه مهارتهای پنهان داگلاس و انفجار زندگی شخصی تایسون می دانیم ، نتیجه این نبرد کلاسیک در گنبد توکیو ژاپن بسیار منطقی تر است. با این حال ، در آن زمان ، این معادل داوید بود که در عهد عتیق با جالوت راه خود را باز کرد.

با وجود عقب افتادگی شغلی ، داگلاس 6 فوت 4 فوت غم مادر تازه فوت شده خود را هدایت کرد و علی رغم سقوط به مرحله 8 از مسابقات شرور ، از عقب نشینی خودداری کرد. داگلاس از بوم پیاده شد تا تایسون کاملاً آموزش ندیده و گیج شده را در دور 10 به پایان برساند. یک سال بعد ، تایسون به اتهام تجاوز به عنف دستگیر شد و به زندان خود در کمتر از سه سال ادامه خواهد داد.

Fighting Bites: Evander Holyfield ، قسمت دوم

هولفیلد ، که پنج سال قبل به دلیل آسیب دیدگی و احتمال حبس تایسون نتوانست با آهن آهنین مایک روبرو شود ، سرانجام در سال 1996 بیرون آمد ، وقتی که در سن 34 سالگی تخلیه شد ، یک هیولا را بیرون کشید ، از یازدهمین دوره TKO ناراحت است. تنها هفت ماه بعد ، در 28 ژوئن 1997 ، مسابقه برگشت با نام “صدا و خشم” در آرنا آر ای جی ام گرند گاردن آرنا در لاس وگاس برگزار شد. در آنجا ، تایسون ، در پایان جوان سازی پس از زندان به عنوان یک مارک قابل پرداخت از نظر مشاهده ، در فصل سوم و آخر حرفه منحصر به فرد خود گام بزرگی را به جلو برد.

حتما بخوانید:
قیمت تجهیزات پزشکی در سدان

این اولین موردی بود که به یک روند ناراحت کننده از شکست در حلقه تبدیل می شود ، زیرا تایسون ، از ضربات وارد شده به سر که احساس می کرد Holyfield در حال انجام مجازات است مجازات نمی شود ، به دلیل گاز گرفتن یک قطعه از گوش راست Holyfield رد صلاحیت شد. این نتیجه بی سابقه باعث یک درگیری شدید در رینگ شد و همزمان تعلیق مجوز بوکس وی در نوادا و جریمه 3 میلیون دلاری را در پی داشت.

شکستن رکوردها توسط لنوکس لوئیس

اگرچه تایسون ، یک هفته ای که از تولد 36 سالگی خود خجالتی بود ، سالهای برتر خود را سپری کرده بود و اکنون تنها یک مبارز نخبه بود ، اما او هنوز هم یک حقوق بزرگ دیگر در برابر لنکس لوئیس قهرمان متحد متحد داشت. با توجه به سقوط چشمگیر تایسون ، نبرد عمدتا با توجه به ناهماهنگی پیش بینی شده توسط خودی ها جریان داشت. اما با توجه به بدهی مالی خود در آن زمان ، تایسون به حقوق و دستمزد نیاز داشت.

تایسون برای جلب علاقه بسیاری از لحظات کاملاً دیوانه وار را هنگام ارتقا از جمله حملات و گاز گرفتن پای لوئیس هنگام یک کنفرانس مطبوعاتی در نیویورک فراهم کرد. این حادثه یافتن مکان را دشوار کرد. نبرد سرانجام در 8 ژوئن 2002 در ممفیس در هرم رخ داد و به یک رویداد نادر PPV تبدیل خواهد شد که توسط شبکه های کابلی برتر HBO و Showtime تولید می شود. تایسون قبل از اینکه لوئیس آن را در دور 8 به پایان برساند ، با یک ضرب و شتم عالی ادامه داد. با این وجود ، در نهایت ، این نبرد بزرگترین گیشه تاریخ تاکنون بوده است که 1.95 میلیون خرید PPV و 106.9 میلیون دلار خرید داشته است.

نمی توانید بوکس و MMA کافی بدست آورید؟ از جدیدترین های هنرهای رزمی دنیای هنرهای رزمی از میان بهترین های این تجارت کسب کنید. با لوک توماس و برایان کمبل در Morning Kombat مشترک شوید برای بهترین تجزیه و تحلیل و اخبار دقیق ، از جمله بررسی کامل تایسون در مقابل جونز در زیر.
منبع: pencil-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید