ازدواج در ایران / از خواستگاری و سالن عقد تا تالار عروسی

تنها در این صورت است که عروس و داماد و زوج جوان میتوانند با خیالی آسوده به تمامی برنامههای دیگر خود به خوبی فکر و بپردازند و بدون هیچ مشکلی در روند پذیرایی از میهمانان دعوتی به جشنشان به موضوعات مهم دیگر مشغول شوند. در سالهای اخیر به دلیل فشارهای زیاد اقتصادی عروس و دامادها و زوجهای جوان بسیاری هستند که با کمبود بودجه متناسب و ایدهآل مواجه هستند و این موضوع را تقریبا میتوان عادی و کاملا معمولی دانست و همچنین باید به خوبی به آن توجه داشت. مردم امروز ایران به دلیل اطلاعات کم و محدود و همچنین نبود آگاهی و مطالعهای هر چند اندک در بین ایشان، هیچ بینشی نسبت به تاریخ کشور خود ندارند و متاسفانه میتوان گفت حتی بسیاری از آن ها چگونگی برگزاری یک جشن عروسی و عقد ساده را که در زمانهای ایران باستان و زرتشت مرسوم بوده است نمیدانند و فقط بر طبلی بانگ میزنند که کاملا تهی و توخالی است.

ابتدا باید نگاهی به ریشهها و تاریخ عقد آریایی در ایران باستان بیندازیم و سپس بتوانیم با استناد به آن پی ببریم که مراسمی که با نام عقد آریایی در امروز و سال 1400 بین عروس و دامادها و در کل زوجهای جوان اهمیت بالایی پیدا کرده و به عناوین مختلف باعث متمایز شدن و ایجاد حس تفخر شده است از بن و ریشه اختلافهای اساسی با نسخه صحیح و تاریخی خود دارد. عروس و داماد باید قبل از رزرو یک باغ تالار و یا تالار پذیرایی، به خوبی به این موضوع توجه کرده و در نظر داشته باشند که باغ تالار و تالار پذیرایی مورد نظر آن ها باید به طور کامل و کافی ظرفیت تمامی تعداد میهمانان دعوتی به جشن آن ها را داشته باشد.

حتما بخوانید:
نحوه تماشای ایالت میشیگان و ایالت اوهایو: اطلاعات زنده فوتبال فوتبال NCAA ، کانال تلویزیونی ، وضعیت آب و هوا و شانس

همچنین بدین منظور بهتر است که هم این نکته را از مدیریت باغ تالار و تالار پذیرایی به خوبی جویا شده و هم به صورت حضوری قبل از برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی به طور کلی با حتی موضوعات دیگری مکان مورد نظر را به خوبی مشاهده و بررسی کرد.

همچنین تعداد دیگری از مشکلات عروس و دامادها و زوجهای جوانی که در ابتدای مقاله به آن ها اشاره شد مربوط به انتخاب اشتباه تشریفات نامناسب برای برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی است، که این موضوع هم میتواند ناشی از اشتباهات متعدد در برنامهریزی برای برگزاری مراسم عقد و عروسی و هم بیتوجهی به موضوعات مختلف به همین منظور در ادامه این مقاله به آن ها دوباره خواهیم پرداخت. سالهاست که عروس و دامادها و زوجهای جوان بسیار زیادی در سطح تهران دچار مشکلات زیادی در برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی خود میشوند که تعداد زیادی از این مشکلات ناشی از انتخاب و رزرو یک باغ تالار، سالن عقد و یا تالار پذیرایی نامناسب و اشتباه بوده است.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد دفتر ازدواج و سالن عقد نشان لطفا از صفحه سالن عقد نگارین ما بخواهید.