[ad_1]

ممکن است آرسن ونگر آرسنال را از خانه هایبری خود دور کند ، اما خود این شخص هرگز به ورزشگاه امارات نرفت. قلب او هنوز در جاده آونل نهفته است.

این یکی از تناقضات بسیاری است که وقتی شخصی 22 سال را در محل کار خود می گذارد اجتناب ناپذیر است. پیشرفت حکم می کند که 38000 صندلی هرگز باشگاهی را که آرزو دارد در رده بندی معتبرترین اروپا قرار بگیرد ، با وجود ساختمان خیره کننده Art Deco که محل استقرار آنها است ، راضی نخواهد کرد.

امارات میراث شیشه ای و بتنی ونگر است. هنگامی که در سال 2006 افتتاح شد ، این یک استادیوم فوق مدرن برای یک باشگاه فوق مدرن بود که مدیر آن با دزدی از میله ها و اردوگاه های بازیکنان خود در مریخ ، انقلابی در ورزش در انگلیس ایجاد کرد. وقتی ونگر در مورد آن صحبت می کند ، احساس می کنید که این موضوع را شاهدی برای باشگاه می داند. در واقع ، وقتی او آن را به عنوان استادیومی که ساخته ساخته توصیف می کند ، تقریباً می توانید باور کنید که او حافظه خود را فریب داده تا خودش را در سایت ساخت و ساز با حفر پایه ها یادآوری کند.

با این حال ، گرچه افتخار او برای انتقال خود به بودجه اشبورتون گرا قابل توجه است ، اما به نظر نمی رسد استادیوم جدید هرگز در همان سطح عمیق هایبوری با او ارتباط برقرار کند. هنگام خواندن مشخص است ونگر: زندگی و درسهای من به رنگ قرمز و سفید ، هم اکنون در دسترس ناشران Chronicle Prism است که هایبوری جایگاه ویژه ای در قلب ونگر حفظ می کند. شاید چیزی بیش از این واقعیت نباشد که اینجا جایی است که او سه قهرمانی در لیگ برتر را از آن خود کرد. در طی 14 سال پس از انتقال ، ظروف نقره ای فراوانی وجود داشت ، اما ومبلی ، به جای امارات ، محل این پیروزی ها بود.

تیری هانری از آرسنال در حال آماده سازی برای گرفتن کرنر در جریان دیدار برتر بارکلی ها مقابل ویگان در استادیوم هایبوری لندن است. (عکس از دیوید دیویس – تصاویر PA / تصاویر PA از طریق گتی ایماژ)

گتی ایماژ

حتی پس از ترک آرسنال از هایبوری ، می توانست خانه ونگر باشد. این چهار جایگاه با زمین بازی سابق که برای باغ های مشترک استفاده می شد ، به چند صد آپارتمان تبدیل شد. به ناچار ، بسیاری از آنها توسط انسانهای لجبازی دستگیر شدند که می توانستند یک همسایه کاملاً چشمگیر باشند.

“من بودم [considering buying a flat]ونگر در مصاحبه اختصاصی با CBS Sports گفت: “، اما من فکر کردم ، نه ، شاید بهترین کار این نیست که در لحظه ای که آن را می سازیم سرمایه گذاری کنیم.” نه ، زیرا ، صریحاً ، من این کار را نکردم ، نمی خواهم متهم شوم که برای استفاده از باشگاه کاری انجام داده ام ،

“در طول دوره من ، حتی برای دعوت از بازیکنان یا بازیکنان ، از کارت اعتباری آرسنال استفاده نکردم ، من می دانم که هزینه خودم را پرداخت کردم ، زیرا می دانستم این یک دوره بسیار حساس است و از رهبران شروع شد.

“اما این درست است که من رابطه عجیبی با هایبوری دارم ، شاید به این دلیل که وقتی وارد می شوید جایی احساس می کنید ، بخشی از داستان هستید و مسئولیت ادامه آن داستان باشگاه را دارید و جایی که در هر قسمت از آن احساس روح می کنید هر گوشه.

“این به نوعی مانند اتصال ویژه به ورزشگاه است. و این نشان می دهد ، همانطور که می دانید ، هنگامی که در جاده آونل رانندگی می کردید ، از طریق هواداران بیرون می آمدید. امروز در استادیوم رانندگی می کنید ، کسی را نمی بینید. فواصل بین مردم بهتر شده است. گرمای انسان کمی بیشتر شده است. کمی بیشتر تقسیم شده است. “

آیا می خواهید حتی بیشتر از مصاحبه ما با آرسن ونگر بشنوید؟ به زیر گوش دهید و در to Qué Golazo مشترک شوید! پادکست فوتبال روزانه در CBS ، جایی که شما را برای نظرات ، تجسم ها ، خلاصه ها و موارد دیگر به خارج از زمین و سراسر دنیا خواهیم برد.

اولین باری که وارد آن سالن های مرمر هایبوری ونگر شد ، وی گفت که می داند چیزی منحصر به فرد در مورد آرسنال وجود دارد ، حتی اگر هرگز تصور نمی کرد بیش از دو دهه قبل از ترک باشگاه باشد.

هنگام رفتن او ، به نظر می رسید که این شرکت بزرگ غول مدیریتی بزرگی را ایجاد کرده است ، که خود را برای یک نسل به یک باشگاه گره زده اند ، و نیازی به انتقال از یک باشگاه به باشگاه دیگر ندارند و از شانس اصلاح کشورهای خود در شرایط مختلف برخوردار هستند. هنگامی که آرسنال مجبور به بازپرداخت وام های بانکی بودجه بودجه ورزشگاه شد ، ونگر نیز متوجه شده بود که از دویدن دست بسته به پشت خود لذت می برد.

مطمئناً کسانی هستند که می خواهند ریشه عمیق تری در انگلیس داشته باشند ، اگر یورگن کلوپ به پایان قرارداد فعلی خود با لیورپول برسد و در روزهای قبل از مصاحبه که پپ گواردیولا به تازگی به ششمین و هفتمین سال در راس خود متعهد شده است ، 9 سال سلطنت می کند. شهر منچستر. ونگر می گوید ، هر دو “مدیران باهوشی هستند که رهبر باشگاه هستند و توانایی مالی خرید بهترین بازیکنان اروپا در حال حاضر را دارند.” به نظر می رسد چرا او دلالت بر این دارد که آیا آنها دوست دارند به جای دیگری بروند؟

زمانی آرسنال نمی توانست این پیشنهاد را به او بدهد ، اما از آنجا که او نمی ترسد بیش از یک بار در کتاب خود ذکر کند ، کسانی مانند رئال مادرید ، بارسلونا و بایرن مونیخ بودند که آماده بودند آنچه گواردیولا به او ارائه دهند و کلوپ دارد. ونگر از وفاداری خود پشیمان نیست.

وی می گوید: “هر مدیری با شخصیت خود کار می کند.” “و من همچنین طولانی ترین مدیر در موناکو بودم که مردم فراموش می کنند ، می دانید. شاید همه چیز به خودم بستگی داشته باشد.

“من همچنین معتقدم که من شخصی را دارم که دوست دارد به چیزی تعلق بگیرد که فکر می کند از او بزرگتر است. و سازمانی که به اعتقاد من ارزش ها و اعتقادات من را در اختیار دارد. مدت هاست که این موضوع در آرسنال وجود دارد. به همین دلیل مدت زیادی ماندم. “

این مقادیر بر نسل های آرسنال تأثیر می گذارد. در طول مدت حضور در این باشگاه ، نکته قابل توجه این بود که او نه تنها بازیکنانی با استعداد استثنایی تولید و آشکار می کرد ، بلکه بسیاری از افراد همان رابطه وصل عمیقی را که باشگاه با ونگر داشت پیدا می کرد.

سه نفر از آنها تقریباً به طور کامل عملیات فوتبال این باشگاه را مدیریت می کنند. مدیر فنی ادو ، رئیس آکادمی پر مرتساکر و مدیر میکل آرتتا سه پیروزی هستند که جهت فوتبال این باشگاه را تعیین می کند.

ونگر می خواهد در مورد آخرین دو نفره ، چهره های اصلی در رختکن در آخرین موفقیت موفقیت آمیز خود در این باشگاه ، که در چهار سال سه جام حذفی کسب کرده است ، اشاره کند که آنها فقط دو نفر از “بسیاری از” بسیاری از محافظان سابق هستند که می توانند مانتوی خود را بپوشد.

“آنها متمرکز و باانگیزه بودند و سپس باید شغل خود را انجام دهند. هنوز انجام نشده است ، می دانید ، آنها تازه شروع کردند.

“آنها در موقعیتی قرار دارند که ، من فکر می کنم می توانند فرهنگ آرسنال ، نحوه رفتار آنها ، آموزش مردم ، فوتبال را ارائه دهند.

“من فکر می کنم آنها از جنبه اخلاقی خاصی در نحوه برخورد با کارشان برخوردار هستند. آنها متمرکز هستند ، می خواهند در داخل پیشرفت کنند و این یک پایه خوب و خوب است. آنها باهوش هستند.”

مطمئناً به نظر می رسد منطقی است که آرتتا و مرتساکر در روزهای بازی خود ، پس از شکست 8 بر 2 مقابل منچستر یونایتد ، که در بین قوی ترین لحظات مدیریت ونگر قرار دارد ، دقیقاً در صورت نیاز به آرسنال رسیدند. شاید تعجبی نداشته باشد ، این کتاب او را به جای کاوش در زخم های قدیمی انتقال اشلی کول تا شکست اولدترافورد ، از کتابی که به طیف گسترده ای از زندگی حرفه ای او متمرکز است ، کنار می گذارد.

هنوز ، ونگر این پیشنهاد را که این یک باخت باعث ایجاد تغییرات عمده در آرسنال می شود ، رد می کند. وی ادامه داد: “نتایج عالی هرگز اهمیت چندانی ندارند” و با وضوح قابل توجهی شرایط تخفیف بازی را یادآوری کرد: یک سری مصدومیت ، یک پیروزی پرانرژی اما موفق مقابل اودینزه ، که رده بندی موفق لیگ قهرمانان را به 19 سال افزایش داد. .

در همین حال ، او برای این فصل خاطر نشان می کند که “لیورپول قبلاً در استون ویلا 7-2 شکست خورده است و هیچ کس در این مورد سر و صدا نکرده است.” این نتیجه مشخصه فصلی در لیگ برتر است ، که در آن تیم های رده متوسط ​​در مقابل “شش بزرگ” از موفقیت چشمگیری برخوردار بودند ، در حالی که باشگاه سابق او قبلاً از ویا ، ولورهمپتون واندررز و لسترسیتی متحمل ضرر شده است.

آیا این می تواند نشانه یک لیگ برتر با کیفیت عمیق تر از همیشه باشد؟ “من فکر نمی کنم لیگ برتر الان بهتر از 10 سال پیش باشد.

“اگر 10 سال پیش به منچستر یونایتد یا چلسی نگاه کنید ، آنها بازیکنان برجسته ای داشتند. شما می دانید وقتی ما یک فصل بدون شکست بازی کردیم مردم فراموش می کنند ، من یونایتد کریستیانو رونالدو بود ، [Ruud] ون نیستلروی ، [Paul] اسکولز ، [Ryan] گیگز آنها یک تیم استثنایی داشتند که شما می دانید ، بنابراین مسابقات همیشه در سطح بسیار بالایی بود.

“بعد از اینکه چلسی دروگبا ، لمپارد ، رابن ، همه این بازیکنان را داشت. برای لحظه ای اعتقاد ندارم که تغییر کرده است. در انگلیس برای 15 سال گذشته شما بهترین بازیکنان جهان را داشتید.

“مثل 15 سال پیش ، آنها جک گریلیش را در استون ویلا داشتند ، آنها بازیکنان سطح بالایی را در باشگاه ها داشتند.”

وی سپس اظهار داشت كه هیچ دلیلی برای انتظار كمتر از آرتتا كه تیم آرسنال پس از 10 بازی فصل در حال حاضر در رده چهاردهم است ، انتظار نمی رود. مطمئناً این ایده که مدیر همان چیزی است که مدیر به آن احتیاج دارد ، ایده ای است که او به سرعت آن را رد می کند.

ونگر گفت: “من به صبر در فوتبال اعتقاد ندارم ، می دانید ، سه ماه وقت دارید تا وقتی به جایی می رسید تأثیر بگذارید.” “و اگر هرجایی که آمده ام به کلوپ هایم نگاه کنم ، سه سال طول نکشید که تأثیرگذار باشم.

“این ایده ای است که مطرح می شود ، اما هرگز به این ترتیب کار نمی کند. شما در آغاز تأثیر دارید یا هرگز آن را ندارید.

“من فکر می کنم [he has had that influence]. اما من در این باشگاه نیستم. پس از روشی که تیم انجام می دهد و بازی هایی که برنده یا باخته اید ، این ساده است.

“این در مورد نتایج است. به همین سادگی.”

ونگر موفق به کسب سه عنوان قهرمانی لیگ برتر و هفت جام حذفی شده است که بیشترین موفقیت را در بین مدیران فوتبال در تاریخ فوتبال انگلیس داشته است.

گتی ایماژ

این نتایج از زمان ترک ونگر یکسان نبوده است ، هرچند که میزان تقصیر تقصیرات ناشی از سالهای پس از خروج وی برای همیشه توسط طرفداران و کارشناسان مورد بحث خواهد بود.

او این کار را به تنهایی انجام خواهد داد ، در طول زندگی حرفه ای خود می گوید توانایی خود را برای استفاده بیشتر از مجموعه بازیکنان زیر سوال برده است.

“کار اصلی یک مدیر این است که از توانایی های یک تیم بهترین استفاده را ببرد. من فکر می کنم شما هرگز نمی دانید که بیشترین استفاده را از تیم خود کرده اید؟ وقتی بدون از دست دادن یک بازی به عنوان قهرمانی می رسید ، می توانید بله بگویید زیرا جای کار ندارد خیلی بهتر.

“من فکر می کنم بعداً بارها و بارها از یک تیم بیشترین بهره را گرفتم اما پتانسیل یکسانی نداشتیم. من میفهمم [when supporters get unhappy]… آنها می خواهند قهرمانی و جام و لیگ قهرمانان را بدست آورند ، که من می توانم درک کنم. به طور کلی ، امروز می گویم ، شاید آنها فهمیدند که چنین توالی آسان نیست. “

شاید این مناسب بود وقتی ونگر در Desert Island Discs ، یک نمایش رادیویی در انگلستان که در آن مهمانان دعوت شدند تا در مورد زندگی خود تأمل کنند و قطعات خاصی از موسیقی را انتخاب کنند که اگر جدا از دنیا جدا شوند ، آنها دوست دارند ، او راه من را انتخاب کرد ، فرانک سیناترا اجرا کرد. حتماً چندین بار پشیمان شده است. هنوز هم ، وقتی او به فکر عشق بزرگ خود با آرسنال می افتد ، شکی نیست ، هیچ تمایلی برای بازگشت بخشی از زمانی که در باشگاه گذرانده وجود ندارد.

“من نمی ترسم بگویم که من زندگی ام را وقف آن کردم ، زیرا شما باید در زندگی خود معنی پیدا کنید. و فوتبال معنای زندگی من بود.

“من می دانم که ممکن است احمقانه به نظر برسد. و فداکاری من برای باشگاهم نیز ممکن است احمقانه به نظر برسد. اما من هستم.

“بنابراین من نمی توانستم و حتی سعی نمی کردم تغییر کنم ، زیرا اگر خوشبختی زندگی شما را دوست دارد ، باید بگویم که بسیار خوشحال بودم.”[ad_2]

منبع: pencil-news.ir

ایندکسر